Вагітність при ендометріозі, ендометріоз і вагітність

Вагітність при ендометріозі, ендометріоз і вагітність

Ендометріоз – найпоширеніший патологічний процес в гінекології, пов’язаний з розростанням ендометрії (слизової оболонки матки) поза порожниною матки. Ендометріоз характеризується виникненням кіст в таких органах, як яєчник, сечовий міхур, маткова труба і ін.

Даному захворюванню схильні найчастіше жінки репродуктивного віку (40 і більше років), проте іноді ендометріоз зустрічається і у молодих представниць жіночої статі, які тільки готуються до вагітності в майбутньому. Своєчасне діагностування і професійне лікування є вкрай важливими для збереження здоров’я жінки.

На даний час немає єдиного погляду в середовищі профільних лікарів щодо причин виникнення ендометріозу. Фахівці припускають участь у виникненні ендометріозу таких факторів, як особливі фізіологічні характеристики будови маткових труб, генетична спадковість, слабка імунна система.

Симптоми цього захворювання є індивідуальними для кожної пацієнтки. Іноді ендометріоз може розвиватися без проявів зовнішніх ознак. Спільними симптомами ендометріозу виступають:

  1. болю в області малого тазу незалежно від періоду менструального циклу;
  2. сильні болі і нездужання при статевому акті;
  3. виділення рідини білого кольору з молочних залоз;
  4. сильні болі і збої в менструальному циклі.

Основним наслідком розвитку ендометріозу є вкрай висока складність завагітніти. Це пов’язано з тим, що у жінки не минає справжня овуляція навіть при регулярному менструальному циклі. Досить часто ендометріоз вважається синонімом безпліддя, проте це невірне судження.

При ендометріозі вагітність можлива, але на цьому шляху доведеться зіткнутися з такими цілком об’єктивними перешкодами, як порушена структура яєчників, знижена прохідністю маткових труб, ускладнення у виході яйцеклітин. Імовірність вагітності значно підвищується після курсу професійного лікування. Вагітність найкраще планувати по закінченню року після медичної допомоги з метою повного відновлення організму. Як правило, при успішному лікуванні досить скоро настає вагітність. Але іноді жінка не може завагітніти протягом року після проходження лікувального курсу. У цьому випадку необхідно зробити додаткове медичне обстеження з метою виявлення інших причин, які заважають початку вагітності.

У випадках вагітності при наявності ендометріозу присутня висока ймовірність викидня, який може бути відвернений лікарем за допомогою спеціальних препаратів. Підтримувати нормальний розвиток плода можна гормонально. Вірогідність викидня мінімізується після формування непораженной ендометріозом плаценти. При цьому вагітна повинна постійно перебувати під наглядом лікаря і ретельно виконувати всі його призначення. Ендометріоз не вплине на стан дитини, тому причин для занепокоєння за малюка немає.

Лікування ендометріозу найкраще починати якомога раніше. Способи лікування цієї недуги залежать від таких факторів, як вік, стадія і розташування захворювання, наявність попередніх вагітностей. Досить часто ендометріоз вдається вилікувати без застосування хірургічних методів (наприклад, таких як лапароскопія або лапаратомия). Якщо хвороба протікає без симптомів і зовнішніх ознак, тоді використовується лікування препаратами. Лікар прописує спеціальні гормональні та протизапальні засоби. Головним методом усталеного лікування ендометріозу залишається гормонотерапія.

Визначити і поставити діагноз ендометріозу може тільки лікар-гінеколог на підставі проведених обстежень після огляду пацієнтки, її інтерв’ювання, виявлення гінекологічних захворювань, операцій, генетичної спадковості і ін. При діагностуванні використовують такі методи, як УЗД, лапароскопію, ректальний огляд і т.д.

З метою запобігання ендометріозу рекомендується проведення періодичних обстежень у лікаря, своєчасне лікування інших гінекологічних захворювань, а також проведення аналізів на рівень гормонів.

Автор публікації: Маргарита Ширяєва

Коментарі (36):

Пр! У мене ендометріоз тіло матки, і ось я вагітна що мені робити? При ендометріозі вагітність шкідливо або не вредно? Дайте відповідь будь ласка вконтакте або по тел-ні смс 89233819284 я живу селі у нас зв’язок нету ласка відповіді дуже переживала

альбина, 2015-09-21 00:10:55:

Всім привіт, теж хочемо ребеночка.Візанну пропила 6міс. (Ендометріоз) вже 3цікл після скасування, вагітності немає, віримо, що все вийде!

Нам 33 тиждень! 10 років з ендометріозом – і тут в березні тест 2-3 тижні! Моє маленьке щастя! І дюфастон і трінексан, Магне б6 форте п’ятий місяць п’ю .. Актовегін, курантил, і тд. Все тепер живемо тільки їм, і старша дочка – їй 22-й рік – більше всіх хвилюється за братика. Лікарі кажуть – все загрози позаду, до сих пір не можу собі пояснити як вийшов. Божа милість!

Про цієї болячки дізналася два роки тому, лікар попорадив спробувати завагітніти. Вирішили з чоловіком завести ще малюка і ось уже термін 18 тижнів. До 15 тижні з ліжка не встовала, п’ю дюфастон. Боліло все, живіт, спина, груди. Лікарі попорадила при найменшій болю лежати. І вже три тижні все добре. Дівчата крім таблеток потрібно себе поле мова, менше ходити, носити тяжкості, т.к до 20 тижня це найнебезпечніші дні. Всім удачі і здорових малюків

8 тиждень на тлі ендометріозу. На третьому дні затриманий з двома смужками і узі "вагітність малого терміну" прийшла до лікаря в надії що мені буде призначена зберігаються терапія т. До діагноз непростий матка в тонусі тиждень. З подивом дізналася, що до 10 тижні не зберігають! Пішла сама купила собі дуфастон і Магне. О 6. П’ю по 3 таблетки дюфастона в день і 6 т Магне б6. Через тиждень болю пішли повністю. Сьогодні мазня коричневого кольору. Завтра на узі, подивлюся що з дитиною. Думаю, що все добре, мазня у мене з першою дитиною і без ендометріозу була 3 місяці. Хто виносив і носить вагітність з цією болячкою напишіть, на який терапії і як протікає вагітність

Всім доброго дня! У мене два роки тому виявили ендометріоз, болі в спині були пекельні навіть ноги відмовляли, призначили лікування, пила силует рік, через три місяці припинення препарату завагітніла: зараз 8 тижнів але ендометріоз почав знову давати Про себе знати, лікар навіть запропонувала відмовитися від вагітності, я в шоці, так сказала, як ніби це .

Наталя, 2015-08-05 17:45:25:

У мене ендометріоз. Лікувалася 7років не завагітніла. Ходила по колу. Знизили гормони, стали робити стимуляцію. Ні вагітності. Аналізи на гормони здавала, знову підвищений пролактин. Знову знижували і це вже після операції. І так кілька разів. Пішов чоловік потрібен був дитина. Але ніяк. Зараз замузем знову і хочу за новою вага пройти. Може получітся..всем щастя і діток.

Наталя, 2015-07-15 18:24:03:

Дівчатка. Я 5 років не могла завагітніти, ендометріоз, аденоміоз. Лікували мене 2 рази в рік. Рік тому про лікування забула, в результаті зараз у мене 6 тижнів вагітності. Все добре. Лікар мій тільки розводить руками))))))

Дівчата можна спробувати п’явок, у мене ендометріоз позлити ЕМА пробувала борову матку, червону щітку, гормони.Сітуация дійшла до того що виділення майже не закінчувалися, болю, бессіліе.Узнала про п’явок ставлю будинку .По 3-4 на поперек в область куприка, столькоже на кожен яєчник по очереді.Очень допомагає ніяких протипоказань, вирівнюють гормональний фон, перевіряла і до і после.Цікл став встановлювати, болі зменшилися, відчуваю себе набагато лучше.Девочкі не опускайте руки боріться за своє здоровье.Стать мамою це велике щастя бажаю його всім.

Я завагітніла в 34 роки при ендометріозі і шоколадної кісті яєчника і все пройшло відмінно – на 38 му тижні планово зробили кс. Хоча на 20-х тижнях хотіли різати мене і видаляти бяку. Багато хвилювань було з цього приводу у лікарів 🙂 Я написала відмову і виносила прекрасну дівчинку. Лікар робив кесарів щиро привітав і сказав, що бувають чудеса. Годую грудьми вже півтора року і счпстлівая мама. Вірте в краще. Правильно треба свої мрії виношувати, вимолювати і не падати духом..Мислі матеріальні

Таня, не впадайте у відчай. Все буде добре. Дивіться, скільки позитивним прикладів

таня 7.05.2015, 2015-05-08 00:22:08:

Спасибі дівчинки у мене теж проблема пройшло 4-годапосле лапори. вагітності немає і знову рецидив сподіваюся на краще. спасибі

У початку 2013 року поставили діагноз Аденоміоз. Запитала як лікувати? Відповідь була – завагітніти! Так і зробили. Вагітність настала з першої спроби. З 10 тижні за призначенням Г почала приймати Утрожестан 200 вагінально по 3р/день до 18 тижнів і Но-шпа, потім гініпрал по четвертинці. Відчувала дискомфорт в яєчнику, праворуч, майже весь термін. Але вагітність розвивалася без будь-яких проблем, і в грудні 2013р. у нас народилася здорова, міцний малюк. У березні 2015р забеременнела знову, але на жаль, вагітність перервалася сам собою на 5 тижні. Зараз знову вагітна. Термін 4 тижні. Вірю що все у нас вийде, але все одно страшнувато.

У початку 2013 року поставили діагноз Аденоміоз. Запитала як лікувати? Відповідь була – завагітніти! Так і зробили. Вагітність настала з першої спроби. З 10 тижні за призначенням Г почала приймати Утрожестан 200 вагінально по 3р/день до 18 тижнів і Но-шпа, потім гініпрал по четвертинці. Відчувала дискомфорт в яєчнику, праворуч, майже весь термін. Але вагітність розвивалася без будь-яких проблем, і в грудні 2013р. у нас народилася здорова, міцний малюк. У березні 2015р забеременнела знову, але на жаль, вагітність перервалася сам собою на 5 тижні. Зараз знову вагітна. Термін 4 тижні. Вірю що все у нас вийде, але все одно страшнувато.

Надія, 2015-04-21 11:41:26:

Всім прівет.Вчера виписалася з больніци.Викідиш, 5 недель.Прічіна подоострий ендометріоз.Боюсь последствій.Всем міцного здоровья.Берегіте себе.

дівчинки був ендометріоз, була лапаро, 6 місяців Візану на 4 цикл після скасування завагітніла. Зараз вже народила. але вагітність проходила важко (з збереження на збереження) .Як мій лікар сказала це Ізз через ендометріоза.Боялось таблеток але вірила лікаря і получілось.всю вагітність провела на утрожестане 600 в суткі.вот так, удачі.Не впадайте у відчай і слухайте лікарів, якщо їх не слухати тоді навіщо до них ходити і лікуватися? якщо ми найрозумніші?!

Дівчатка, всім добрий вечер.Хочется вас підтримати. Стільки всюди начиталася, руки опускалися, але. ендометріоз 4 ступеня, ендометр.кіста 6см, зробили лапароскопію, потім 6 мес.візанни і в 3 циклі довгоочікувана вагітність 🙂

Whitefire, 2015-03-20 21:10:42:

Коментар Дівчата, у мене теж ендометріоз з 21 року, робили операцію, уколи бусерелін і ніяк не могла завагітніти, лікар сказав що потрібно пити гормони до планування вагітності але я так і не приймала гормони, тому що я дуже боюся всіх таблеток, 3 роки я не могла завагітніти, і зараз коли я зовсім не очікувала з першого разу завагітніла, зараз термін 9 тижнів, поки все нормально, але якісь дивні болі в животі, приймаю гормони свічки .

я завагітніла при ендометріозі. не знаю як це зараза прилипла до мене. 3 місяці тому я готувалася до вагітності, аналізи, процедури, вітаміни. все було в порядку. і ось довгоочікувана вагітність. порадість була без гранично, в Прийміть сенсі стрибали до стелі. поки лікар не сказав "70% викидня" а на питання з за чого це сталося? сказав просто "не знаю". я у відчаї. ми чекали цієї дитини 5 років. я не знаю чи зможемо ми пережити це.

Вагітність при ендометріозі, ендометріоз і вагітність

Анастасія, 2014-12-26 16:52:18:

Тетяна, розкажіть будь ласка як протікає ваша вагітність? ) У мене просто теж ендометріоз ((Кололи 3 місяці бусерелін … і через 2 місяці я завагітніла) зараз нам також 7 тижнів)) постійно болить поперек і періодично живіт (але більше схоже на біль в яєчниках) от цікаво це все наслідки ендометріозу або так у всіх? ))

Тетяна, розкажіть будь ласка як протікає ваша вагітність? ) У мене просто теж ендометріоз ((Кололи 3 місяці бусерелін … і через 2 місяці я завагітніла) зараз нам також 7 тижнів)) постійно болить поперек і періодично живіт (але більше схоже на біль в яєчниках) от цікаво це все наслідки ендометріозу або так у всіх? ))

Так, дівчатка, дуже не просто з цим ендометріозом завагітніти! У липні зробила лапаро, пила 3 ​​місяці Візанну.Сейчас рецидив! Лікарі знову її на 3 місяці прописали в надії, що зменшиться кіста. Адже з нею і стимуляцію не зробиш, і еко теж. Лікарі боятися розриву ((Так що сподіваємося і віримо!

Тетяна, 2014-12-04 22:51:24:

Дівчата, у мене цей діагноз поставили майже 2 роки тому, дійшло до того що мені зробили РДВ – роздільне діагностичне вишкрібання порожнини матки, спочатку пила 3 ​​місяці Ліндинет, потім прописали Дюфастон, пила 2 місяці, потім зробили контрольне УЗД, матка так і була збільшена до 6 тижнів вагітності, я втомилася від цього всього, від того що я пролечилась майже пів року, а толку нет.Все лікарі говорили що я можу не завагітніти, у мене на той момент доньці було 3 роки, хотілося другого, але думала рано. потім зважилися все таки на другого і ось я з другого разу забеременнела, на даний момент у мене 7 тижнів вагітності, так що дорогі мої, на все воля Божа, переживала теж, а вийшло сразу.Не переживайте і лікуєтеся, все буде хорошо.Здоровья вам і побільше діточок.

Після ендометріозних кіст удаленіе.назначілі пити Візану пила пів року місячні почалися через місяць ніяких побочек була відчувала себе превосходно.Сейчас страждала червертий раз місячні поки не завагітніла а дуже хочеться маленьке диво

хто небудь народжував з ендометріозом? як протикает вагітність?

Яка ймовірність виносити дитину при ендометріозі?

кістозний ендометріоз з 2008 року, 2 лапри, до першої лапри 7 ін’єкцій бусереліна, позаматкова-з пластикою труби, так що все на місці і видаленням кісти, 6 місяців Візану, місячні після Візану прийшли через місяць, знову кіста як і не відрізали, труби прохідні, ендометрій відновився, завагітніти поки не вийшло, в очікуванні дива з’явився раптом генітальний герпес (раніше тільки на обличчі-губах був) не те чудо що очікувала (лікуюся поки що (Епіген-інтим і таблетки ацикловір залишилося пити два дні. завтра до лікаря . Дуже хочу малюка але поки так.

Алевтина Груздева, 2014-02-06 16:38:46:

Багато пацієнтів, які приймають Візану, не відчувають ті неприємні симптоми, про які в анотаціях попереджають виробники препарату. Все дуже індивідуально. У мене не було жодної пацієнтки, яка кинула прийом препарату. Багатьом жінкам цей препарат подарував щастя материнства, іншим підвищив і поліпшив якість життя і позбавив від тяжких симптомів ендометріозу. В даний час Візану займає лідируюче місце в лікуванні цього підступного недуги.

два роки не виходило завагітніти з ендометріозом, закинула лікування на 2 місяці, вирішила попити Хлое, після двох таблеток втратила пачку. допивати не стала. на затримку відразу уваги не звернула, а коли зробила тест розревілася від щастя. перебуваю в очікуванні свого дива) дівчинки моя вам попорада розслабтеся не на довго, може вам це теж допоможе)

Скільки всяких болячок звалюється на нас. Але головне, не втрачати віру в краще. Я теж перейшла через роки лікувань, аналізів, сліз. Але результат того вартий. Немає нічого кращого і приємнішого чим взяти на руки своє дитинча. Так, що головне не здаватися і йти до мети не бачачи перешкод. А ендометріоз як виявилося нікуди не дівається, його головне потрібно пригасити і встигнути скоріше завагітніти і народити, а потім він з великою ймовірністю знову вилізе. І знову Оки і узі і планування 🙂

Візану приймають один раз на добу, на пластині навіть дні тижня відзначені, щоб випадково двічі не випити або навпаки щоб не пропустити прийом. Я теж її пила. Побічних ефектів у мене не було, тільки перший місяць мазала, живіт болів і груди, а далі стан був відмінний. Місячні почалися на 3 день після відміни і зовсім безболісні, овуляція була відразу ж на 11 дц, раніше було пізніше. Ендометрій хороший. Починайте з Візану, навіщо вам ці уколи, клімакс справа не з приємних.

Мила, підкажіть, як Ви брали Візану, які побочки були? Мені лікар попорадить Візану, сказала, що це хороша альтернатива Золадексу, при цьому не має таких побічних ефектів. Ось я і не знаю, що мені краще вибрати, уколи або таблетки. Лапароскопію мені не робили.

Марго, не переживайте Ви так. Все у Вас буде добре. У мене теж була схожа ситуація. Не виходило завагітніти, Узі нічого не показувало. Зробили діагностичну лапароскопію, теж для перевірки труб. Труби виявилися прохідні, але був ендометріоз 2ст. Вогнища припекли. після лапаро призначили пропити Візану на 3 місяці. Після неї я завагітніла в перший же місяць. Чесно скажу, навіть сама не вірила. Так, що не бійтеся. Буде у Вас скоро дитинко. А про ендометріозі докладніше можна почитати тут – //www.endometriosis.su/?page_id=1869. Почерпнете для себе багато корисної і важливої ​​інформації.